MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA ONLINE

„ASPEKTY MEDYCZNE GENETYKI I CHORÓB
WSPÓŁISTNIEJĄCYCH W AUTYZMIE”

NAGRANIA VIDEO WSZYSTKICH PRELEKCJI

Dostęp na 90 dni do nagrań video 14 wykładów z konferencji 2020 w JĘZYKU POLSKIM

Dostęp na 90 DNI do nagrań 14 prelekcji i wykładów z I MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI „ASPEKTY MEDYCZNE GENETYKI I CHORÓB WSPÓŁISTNIEJĄCYCH W AUTYZMIE” która odbyła się w dniach 7 – 8 LISTOPADA 2020. Wszystkie nagrania są dostępne w języku polskim.

450,00 

OTRZYMUJESZ DOSTĘP DO NAGRAŃ VIDEO WYKŁADÓW:

„Pozwól, by natura Ci pomogła: jak możemy złagodzić stan zapalny w ciele migdałowatym”

Dr Theoharis C. Theoharides

Profesor farmakologii i chorób wewnętrznych, dyrektor ds. Immunofarmakologii molekularnej i odkrywania leków na Wydziale Immunologii na Tufts University School of Medicine, Boston, MA, USA. Absolwent Uniwersytetu Yale. Od 1986 r. farmakolog kliniczny w Massachusetts Drug Formulary Commission. W Grecji zasiada w Najwyższych Doradczych Radach Zdrowia Ministerstw Zdrowia i Opieki Społecznej. Dyrektor Programów Nauk o Zdrowiu i Badań na Uniwersytecie Amerykańskim w Grecji.

„Przewlekłe infekcje i zachowania chorobowe jako czynnik przyczynowy autyzmu”

Dr Magdalena Cubała

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego; specjalizacja z zakresu medycyny rodzinnej - Warszawski Uniwersytet Medyczny; doktorat z zakresu Alergologii i Immunologii - Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Medycyna naturalna - Koine School of Natural Medicine, Bolonia, Włochy. Specjalista Medycyny Funkcjonalnej, doświadczenie zdobywała m.in. w Breakspear Medical Group w Wielkiej Brytanii oraz podczas licznych szkoleń w USA. Od 2017 Członek Zarządu ILADEF. W kręgu jej wyjątkowych zainteresowań i osiągnięć znajduje się autyzm, borelioza, choroby jelit wywołujące zaburzenia neurologiczne.

„Uleczalne zaburzenia metaboliczne w autyzmie”
„Niedobór kwasu foliowego w mózgu”

Dr Richard Frye

Richard E. Frye, amerykański badacz autyzmu z doświadczeniem w zaburzeniach neurorozwojowych i neurometabolicznych. Jest dyrektorem ds. Zaburzeń neurorozwojowych w Barrow Neurologic Institute w Phoenix Children’s Hospital oraz profesorem w University of Arizona College of Medicine - Phoenix, Creighton University School of Medicine i The Mayo Clinic Alix School of Medicine.

„Odżywianie w autyzmie według najnowszych nauk”
„Kierunki terapeutyczne mające na celu poprawę wyników w autyzmie na podstawie testów genetycznych”

Dr Richard Boles

Pediatra, genetyk medyczny w Children’s Hospital Los Angeles, wykładowca w Keck School of Medicine na USC, dyrektor medyczny Courtagen Life Sciences. Członek Naukowej Rady Doradczej United Mitochondrial Disease Foundation Absolwent Uniwersytetu Arizony - kierunek biochemia , Szkoła Medyczna UCLA, Centrum Medyczne Harbour - UCLA - Pediatria Uniwersytet Yale - Genetyka medyczna i choroby metaboliczne.

„Analiza nowych możliwości leczenia żywieniowego ukierunkowanego na destrukcyjną aktywność mikrogleju, mastocytów i astrocytów w ASD”

Dr Pol De Saedeleer

Doktor nauk farmaceutycznych, dyrektor belgijskiej firmy farmaceutycznej. Naukowy dyrektor Nutrined / Researched Nutritionals, zlokalizowanego w Holandii i znanego na całym świecie. Przewodniczący Europejskiego Komitetu ILADS. Dyrektor Zarządu ILADEF.

„Rola osi podwzgórze-przysadka i innych ośrodków podkorowych we szeroko rozpowszechnionych zaburzeniach zachowania i możliwości poprawy”
„Zastosowanie testów HRV do kontroli aktywności osi HPA i ewentualnej kontroli działań terapeutycznych. Przegląd przypadków”

Dr Michael Kucera

Absolwent Wydziału Lekarskiego Pediatrii Uniwersytetu Karola w Pradze. Od 1996 intensywne badania medycyny mitochondrialnej. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Mitochondrialnej IMMA. Współpraca z Instytutem Problemów BioMedycznych Rosyjskiej Akademii Nauk. Członek Światowego Stowarzyszenia Medycyny Przeciwko Starzeniu WAMAA VIP. Członek Czeskiego Stowarzyszenia Medicine Against Aging. 1999-2000 praca nad badaniem wpływu medycyny mitochondrialnej na HRV, Nagroda 2000 Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Mitochondrialnej.

“Nowoczesna diagnostyka medyczna – jak może pomóc osobom w spektrum autyzmu?”

Dr Agnieszka Wroczyńska

Klinika Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych Gdański Uniwersytet Medyczny Centrum Medyczne Attempto, Gdańsk.

„PANDAS / PANS – Czy cierpi na to moje dziecko?”

mgr Paulina Swoboda

Biotechnolog, specjalizujący się w zagadnieniach z zakresu neuroimmunologii. Jako matka dzieci o specjalnych potrzebach ukończyła kursy dietetyki klinicznej i DNA from Structure to Therapy, aby stanowić efektywne wsparcie w drodze po zdrowie. Propagatorka wiedzy o PANS/PANDAS.

„Insulinozależne funkcje poznawcze mózgu”

mgr Edyta Węcławska

Dietoterapeutka i dietetyk kliniczny. Specjalistka w zarządzaniu szkoleniami i zasobami ludzkimi a przede wszystkim mama z 8-letnim doświadczeniem i stażem, która od kilku lat aktywnie działa w grupach wsparcia dla rodziców dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi. Autorka szkoleń, webinariów i warsztatów. Propagatorka zdrowego stylu życia i wiedzy na temat leczenia, diagnostyki chorób współistniejących, które zaburzają prawidłowy rozwój dzieci.

„tVNS – stymulacja nerwu błędnego jako wsparcie równoległe w autyzmie”

mgr Dominika Futyma

Certyfikowany Praktyk Mitochondrialny i Dietetyk Kliniczny. Uczestniczyła w wielu intensywnych szkoleniach dotyczących tematyki mitochondrialnej oraz analizy wyników badań HRV: Biologia komórkowa – Mitochondria, Harvard University; Naukowe podstawy i zastosowanie badania HRV, HRV Course, USA; Zaawansowany poziom HRV i hormony we wsparciu mitochondrialnym, Współzałożycielka fundacji „Nie Tylko Autyzm” mającej na celu szerzenie informacji o chorobach współistniejących w autyzmie i możliwościach skutecznego ich leczenia i terapii.

„Brakujący element dotyczący twojego dziecka, o którym nikt ci nie mówi”

Becky Damgaard

Nauczyciel programu Son Rise. Od prawie 20 lat pracuje z dziećmi, młodymi dorosłymi i dojrzałymi dorosłymi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i innymi wyzwaniami rozwojowymi. W 2004 roku rozpoczęła szkolenie w programie The Son-Rise w Centrum Leczenia Autyzmu w Ameryce, gdzie jest starszym nauczycielem i prowadziła zajęcia dla tysięcy rodzin i opiekunów. Becky ma doświadczenie w pracy indywidualnej z ponad 700 różnymi dziećmi i wierzy, że jej życiowym zadaniem jest wpływanie na życie rodzin dotkniętych autyzmem.